wtorek, 1 maja 2018

Lakier hybrydowy Silcare Flexy, blur efekt i stemple.

Jak to się mówi... co dwie stylizacje to nie jedna!
Więc prezentuję dwie inspiracje na mega proste zdobienia z użyciem wyjątkowo tanich produktów. 

Obie z uzyciem przecudownych Flexy od Silcare.

Pierwsza z nich:


Użyte produkty:
Kolor Silcare Flexy 42  

Biały paint gel saviland: [klik]
Płytka do stempli BP131: [klik]
Lakier do stempli Kads czarny: [klik]
Stempel BP: [klik]
Farbki wodne z Pepco


Druga stylizacja:


Użyte produkty:
Kolor Silcare Flexy 6

Biały paint gel saviland: https://goo.gl/vRtUic
Płytka Born Pretty X37: https://goo.gl/zPnWAb
Lakier do stempli Kads czarny: https://goo.gl/JEXTtZ
Stempel BP: https://goo.gl/bWpPbu
Najtańsze farbki wodne z pepco.
Tempered Top Born Pretty: https://goo.gl/y5ur1z---kolory---

Po wypróbowaniu kolorków z tej serii Silcare ja się w ogóle zaczęłam zastanawiać... po co kupować lakiery losowej jakości na Ali skoro pod nosem 15 minut spacerkiem od domu mam do kupienia takie perełki! Na żelu typu cover mogłabym spokojnie zostawić jedną warstwę fioletu 42!
Natomiast kolor numer 6 jest to lekko, czyli jak to zwykle bywa z neonami. Postawiłabym go na pograniczu neonowej pomarańczy i neonowej czerwieni... ale raczej skłaniając się jednak bliżej pomarańczy. Najlepiej prezentowałby się pewnie na białym podkładzie. Ja nałożyłam go 3 warstwy na paznokcie zbudowane żelem w jasnym cielistym kolorze. Z tego co widziałam w sklepie zmienili już kolor tego numerku i teraz jest podobny, ale z drobinkami. Niestety...


---blur efekt i stempelek---
Paznokieć pokryty białym kolorem przecieram cleanerem i za pomocą farbek wodnych nanoszę nieregularne plamy. Im więcej farbki rozpuścimy w wodzie tym intensywniejszy kolor uzyskamy. gdy farbka wyschnie pokrywam paznokcia topem i utwardzam.
Ciekawostka - popularnymi na grupie pigmentami w słoiczkach również możemy wykonać blura! Wystarczy do kropli wody dodać myci pyci maniunią ilość pigmentu i potem pędzelkiem ta zabarwioną wodą robimy ciapki na pazurkach.

Gdy blur jest gotowy i zabezpieczony topem odbijam stemplem wzorek z płytki.
Stempel z linku mimo że wysłużony to nadal służy mi niezawodnie. Lubi delikatne przykładanie do płytki ruchem kołyskowym i tak samo na paznokciu. Użycie większej siły nacisku powoduje, że wzór zbiera się i odbija nierównomiernie.
Lakier do stempli Kads - mam go od ponad 2 lat i wciąż odbija jak nówka sztuka, czego nie mogę powiedzieć o innych kolorach, które mi się porozwarstwiały i nie chcą się już porządnie wymieszać.

---Paint gel---
Standardowo u mnie zamiast białej hybrydy użyłam jako podkładu pod zdobienie paint gelu. Nie polecam osobom robiącym manicure na naturalnej płytce. Na żelu za to sprawdza się super. Może któraś z Was uzywa takiego paintu na cały paznokieć, a mimo wszystko znalazła białą hybrydę, któa sprawuje się lepiej? Taka co dwie cienkie warstwy potrzebuje do krycia, a nie ma konsystencji korektora w pędzelku? Wciąż poszukuję bieli idealnej.

1 komentarz: