wtorek, 16 stycznia 2018

Evilcorn / Unicorn z piekła rodem + tutorial

Jak pewnie niektóre z Was wiedzą, na naszej Aliexpressowej Grupie odbywa się właśnie zabawa na pazurkową interpretację tematu "Jednorożce".
W ten oto sposób powstała poniższa evilcornowa stylizacja.

Prace można dodawać do 21 stycznia.
Zachęcam do zabawy, bo upominki oferowane przez zaprzyjaźnionych sprzedawców są kuszące! Lampa i pochłaniacz pyłu!
Link do postu organizacyjnego naszej zabawy: [klik]
Takie zabawy docelowo mają się odbywać raz w miesiącu :)


Użyte produkty:
Czarny paint gel SaviLand: https://goo.gl/DT9nD2
Pierwsza lepsza transferowa folia czerwona. Ja kupiłam w zestawie: https://goo.gl/SBMVMP

Klej do folii: https://goo.gl/g4F7b9
Top non wipe Born Pretty: https://goo.gl/rK3AWq


Czarnego paint gelu nałożyłam 2 cienkie warstwy. Jednak na naturalną płytkę niestety się nie nadaje. Może odłazić i pękać. Za to na paznokcie zbudowane żelem... petarda. Lepszy niż jakakolwiek hybryda czarna. To samo dotyczy białego.

Folie transferowe są w zestawie pakowane losowo, ale na pewno znajdzie się tam nie jedna i nie dwie czerwone. Nigdy nie próbowałam ich odbijać na cały paznokieć. Kupowałam właśnie w celu nakładania ich w nieregularne plamy.

Klej do folii sprawia, że kolor odbija się o wiele wyraźniej... ale nie jest niezbędny. Jeśli ktoś nie posiada kleju lub nie chce czekać na jego dostawę to może odbijać na warstwę dyspersyjną. Efekt będzie zadowalający. Niestety tylko w przypadku takich zdobień, gdzie nieregularne odbicie jest celowe. Na całopozanokciowe wzory nie da rady.

Step by step
1. Na przygotowany wcześniej paznokieć nakładamy czarny lakier do pełnego krycia.

2. Po utwardzeniu koloru pokrywany paznokieć klejem do folii transferowych.

3. Gdy klej zrobi się całkowicie transparentny będzie to oznaczało że wysechł. Ja zwykle odczekuję od tego momentu jeszcze z pół minutki i dopiero odbijam folię. W przypadku unicorna przykładałam folię do paznokcia w sposób nieregularny. Pozostawiając między kawałkami folii również czarne przestrzenie. W efekcie końcowym bardziej daje wtedy efekt płynącej lawy.

4. Czarnym kolorem pokrywam paskami miejsca w których będzie struktura rogu.

5. Po utwardzeniu czarnych pasków. W te same miejsca nakładam transparentny żel budujący. Najlepiej gęsty, aby wzór nam się nie rozpływał. Można to zrobić również gęstym topem, reinforcem lub inną bazą typu hardi.

6. Gotowy wzór pokrywam topem. Pamiętajmy aby nakładać cieniutką warstwę poruszając pędzelkiem wzdłuż struktury rogu. Nadmiar topu zgarnąć pędzelkiem, aby nie wypełnił nadmiernie przestrzeni między naszymi wypukłościami. Zniszczyłoby to efekt trójwymiarowości wzoru. GOTOWE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz