wtorek, 22 marca 2016

Blur Efekt farbkami akwarelowymi i czarnym żelem Saviland

Blur to bardzo efektowna i prosta w wykonaniu technika. 
Idealna do zrobienia akcentu dla naszego manicure na jednym, czy dwóch palcach.
Świetny jako podkład dla wzorów malowanych pędzelkiem, czarnych stempli, czy rysunków rapidografem lub stylografem. Ja akurat przedstawiam Wam wzorki malowane pędzelkiem BQAN i czarnym paint gelem Saviland. Może poniższy wzornik będzie dla Was jakąś inspiracją:


Czego będziemy potrzebować?

Po pierwsze i najważniejsze - farbki akwarelowe lub akrylowe (akrylowe trzeba będzie mocno rozwodnić na jakiejś folii lub w pojemniczkach). W zależności jakie macie pod ręką. Ja wybrałam akwarele, bo tylko takie miałam dostępne po taniości w sklepie Pepco i są bardzo łatwe w użyciu.
No i oczywiście potrzebny będzie jakiś pędzelek do farbek oraz pojemniczek na wodę.

Po drugie biała hybryda jako podkład pod naszego blura. Całkiem ładnie prezentuje się to również na innych jasnych, rozbielonych, pastelowych kolorach. Na białym jednak moim zdaniem najładniej.

Po trzecie czarny paint gel i pędzelek do zdobień
Można również się posiłkować rapidografem, stylografem, cienkopisem kreślarskim, a nawet markerem do płyt (trzeba jednak uważać i nakłądać top dopiero jak tusz w 100% wyschnie). Można  nawet pójść na łatwiznę i po prostu wzorki odbijać stempelkami. Co komu pasuje.

Po czwarte Top dla utrwalania efektów.


SPOSÓB WYKONANIA EFEKTU:

1. Malujemy paznokcia / wzornik dwoma warstwami białej hybrydy. Na koniec przecieramy cleanerem.
2. Na tak przygotowany podkład nakładamy farbki. Jak używać akwareli to chyba każdy wie :) Zamoczonym w wodzie pędzelkiem wyrabiamy farbkę i ciapiemy nią po naszym białym podkładzie. Ilość użytych kolorów i wielkość plam to już tylko i wyłącznie kwestia naszych upodobań.

3. Gdy farbki całkowicie na paznokciu wyschną pokrywamy go Topem. Nie musimy tego robić oczywiście. Ja wolałam zabezpieczyć naszego blura - w razie jakby potem nam wzorek nie wyszedł będzie można bez problemu wszystko zmyć bez naruszania warstwy akwareli.

4. Wedle preferencji i osobistych zdolności nanosimy wzorki, pokrywamy Topem i GOTOWE!

Przygotowałam króciutki pseudo filmik.


Jeśli interesuje Was jakiś inny wzorek z prezentowanego wzornika mogę postarać się go specjalnie wykonać i nagrać na osobnym filmiku.

1 komentarz:

  1. The designs are lovely. Thank you for sharing the tutorial. I do not understand your language, just using google translate to read in English. I am planning to buy some glitter from Aliexpress and came across your website for review post. You are doing great review work. really appreciate it. Can you recommend good detailing brush link on Aliexpress?

    OdpowiedzUsuń