wtorek, 1 marca 2016

Remover w żelu vs Reinforce Gel

Żel kupiłam tutaj za 3.3$: http://goo.gl/PdkyCc
Teraz jest niestety drogi :( ale może niebawem znów pojawi się w promocji.
Pojemność 40ml.Jak już wspominałam w swojej recenzji żelu wzmacniającego z Elite99 (o tej tutaj: http://goo.gl/a1eNke) stwarza on nieco problemy z usuwaniem, gdy nakładamy go grubymi warstwami. Żeby go zdjąć acetonem konieczne jest spiłowanie nadmiaru pilnikiem lub frezarką, bo inaczej ani drgnie.
Jak tylko dzisiaj wpadł w moje ręce remover z Ali postanowiłam go przetestować w tych ekstremalnych okolicznościach.

Na paznokciach miałam 3 warstwy koloru i 3 dosyć grube warstwy Reinforce Gel. 

Trzeba dosyć obficie go nakładać, żeby spełnił swoje zadanie. Myślę że nie będzie więc jakoś szczególnie wydajny niestety. Ale działa! I to działa wyjątkowo zajedwabiście!!! Dla mnie rewelka, bo i tak wolę piłować kolor, a odmaczać paznokcie do zera raz w miesiącu lub rzadziej jeśli pozwoli mi na to trwałość Reinforce.
Nie poradził sobie tylko z bazą Elite99 (bo na tej akurat ręce miałam ta bazę). No ale ona to i pod acetonem schodzi topornie, jak leniwiec z drzewa.

Wypróbowałam go przy okazji na jednym paluchu na stopie, żeby zobaczyć jak sobie radzi z samym lakierem na gołej płytce. W 5 minut zdjęłam żel razem z kolorem i bazą (na stopach miałam Smart bazę). Teraz pytanie wysyłane mentalnie do Majfrednów... czemu do cholery to takie drogie?! Why kuźwa łaj?

Na  początku wydawało mi się, że będzie mniej wydajny. Jak się jednak okazuje powinien wystarczyć na kilkanaście setów. Kupiłam sobie drugą tubkę i po czasie postanowiłam że porównam nową do tej, którą kupiłam jako pierwszą. Po 7 setach nadal wydaje się że jest tego żelu dużo w opakowaniu.
PO dłuższym stosowaniu zauważyłam, że ten żel nie lubi wysokich temperatur. Najlepiej jeśli będziemy go trzymać w lodówce. Wystawienie go na działanie temperatury powoduje że żel "puchnie" i może rozsadzić tubkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz